Jesteś tutaj: Start / I S O


I S O

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

CERTYFIKAT          

 

   Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jarosławiu to pierwsza placówka oświatowa w regionie, która dostąpiła zaszczytu otrzymania międzynarodowego Certyfikatu Jakości ISO 9001:2008 w zakresie usług szkoleniowych i edukacyjnych.

   Uroczystego przekazania certyfikatu na ręce Pani Dyrektor Doroty Kalety dokonała reprezentująca koordynatora ds. certyfikacji Firmę Moody International Polska w Poznaniu Pani Beata Michalska w dniu 2 lutego 2011 roku. W uroczystość udział wzięli m. in. : poseł RP Pan Mieczysław Golba, członkowie władz miasta i powiatu, przedstawiciele dyrekcji PUP, zaprzyjaźnionych firm i instytucji, kadra pedagogiczna Centrum, byli pracownicy placówki.  

   Sarosta Jerzy Batycki nie krył zachwytu dla tak ważnego osiągnięcia. Oznajmił między innymi:„ I znów w Jarosławiu jest pięknie. I znowu w Jarosławiu jesteśmy dumni. Jesteśmy dumni z tego, że mamy tak wspaniałą placówkę oświatową, jakim jest Centrum Kształcenia Ustawicznego. Serdecznieza to dziękuję. To chluba nie tylko dla miasta Jarosławia, ale i dla całego powiatu”.  Słowa serdeczności i kwiaty na rece pani dyrektor przekazali m.in. poseł M. Golba, wiceburmistrz B. Wołoszyn i przedstawicielka Moody International Polska Beata Michalska.

   Inicjatywa zbudowania Systemu Zarządzania Jakością - zdobycia certyfikatu zrodziła się pod wpywem dwóch bardzo istotnych czynników rozporządzenia MEN w sprawie nadzoru pedagogicznego - zwracającego uwagę na konieczność jakościowego rozwoju, natomiast drugim obecna sytuacja i zapotrzebowanie rynku na  wysokiej jakości usługii szkoleniowe, czyli prowadzone postępowania przetargowe i konkursowe na świadczenie tychże usług.  

   Decyzję o wdrożeniu systemu zarządzania jakością wg normy ISO Rada Pedagogiczna Centrum Kształcenia Ustawicznego podjęła w listopadzie 2009 roku. W budowie i wdrażaniu systemu pomógł szkole Instytut Kształcenia EKO-TUR z Warszawy.   Zbudowany i funkocjonujący system zarządzania jakością obejmuje swoim zakresem główną działalność placówki kształcenie w formach szkolnych oraz kształcenie w formach pozaszkolnych.  W strukturze systemu znajduje się sześć procesów w tym: dwa związane z zarządzaniem, dwa główne i dwa pomocnicze. Każdy proces ma swojego właściciela, na straży ich prawidłowego funkcjinowania czuwa szesciu auditorów wewnętrznych. Nadzór nad całością prowadzi Pełnomocnik do spraw ISO Pani mgr Bożena Wysocka.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie